רעיונות לגידול צמחי תבלין לקראת הקיץ

חזרה למאמרים
רעיונות לגידול צמחי תבלין לקראת הקיץ

עולם הצומח הוא עולם אשר דורש לא מעט השקעה ומחשבה. קנייה של שתילים ואביזרים נחוצים בכל מקום ואפילו  אצלכם בבית, במרפסת או בגינה, תוכל להפריח חלקת אדמה מרשימה בצמחי תבלין נפלאים. ניתן להשתמש בתבלינים הללו ואפשר ליהנות מהריח המופלא שהם מפיצים סביב. אמנם יש מספר כללים ברורים שחייב לדעת כל מי שמנסה את כוחו בתחום הגננות, כיוון שבלי לדעת את כללי הברזל הללו, אין לו כל סיכוי להפריח בגינתו אף לא עלה אחד בודד. ואילו פעולה על פי הכללים, תוכל להניב תוצאות מרשימות בהחלט. צמחי תבלין הם סוג צמחים אשר רבים בוחרים בו עבור גינתם הפרטית. בכדי לשתול צמחי תבלים בצורה ראויה, יש לעשות זאת על פי מספר כללים.

מה שכל צמח צריך בכל עונה

ראשית יש לדעת כי כל הצמחים כולם זקוקים לחמישה צרכים בסיסיים מוכרחים, וזה נכון לכל עונות השנה. כל אחד מהתנאים הללו נחוצים לצורך גידולו של הצמח, ובלעדיהם אין לצמח סיכוי לגדול... גם לקראת גידול צמחי תבלין עליכם לדעת מהם הצרכים הבסיסיים של כל צמח.

·         אוויר – בדומה לכל יצור חי גם צמח חייב אוויר בשביל לגדול. לכן מקום חנוק או סגור לא יאפשר לצמח לנשום ולהתפתח, והוא עלול פשוט להיחנק ולמות. אפשרו זרימת אוויר לצמח.

·         אור  - צמח חייב אור בשביל לבצע תהליכי קיום בסיסיים. מקום חשוך לחלוטין לא יאפשר לצמח לגדול. תהליך הזנת הצמח תלוי באור ולפיכך יש לו חשיבות רבה.

·         אדמה – כל צמח חייב להיות נטוע באדמה, שם הוא מכה את השורשים המהווים העוגן והבסיס לצמח. (מלבד צמחי מים כמובן)

·         מים – ללא השקיה בכמות מתאימה לא יגדל הצמח ולא יתפתח, הוא יתייבש וימות. חשוב להשקות את הצמח בהתאמה לצרכיו ובהתאמה לעונת השנה. יש לבדוק את לחות האדמה ולוודא כי היא אינה יבשה. כמו כן יש לוודא כי המים אינם מציפים את הערוגה, כי גם עודף של מים מהווה מכשול להצלחת הזריעה.

מה מתאים לשתול בקיץ?

לכל עונה מאפיינים שונים, אורך שעות האור, הלחות והמשקעים. תנאים אלו משפיעים ביותר על הצמחים, ולכן חשוב לבחור בכל עונה את הצמח המתאים שיצליח לגדול בהתאם לתנאי העונה. לקראת הקיץ מתאים לבחור צמחי תבלין למכירה כאלו שצריכים את תנאי האקלים הקיציים. את שעות האור הארוכות, את החמימות. ומנגד אינם צריכים כמויות גדולות מאוד של מים. לדוגמא: בצלים, עלי פטרוזיליה ועלי סלרי, פלפל חריף, סלק, תירס מתוק, חסה ועוד. צמחים אלו יתפתחו היטב בחודשים מרץ ואפריל ויניבו תוצאה משביעת רצון!

מה מתאים לשתול בחורף?

לעומת זאת בחורף מתאים לבחור בצמחי תבלין הצורכים כמויות גדולות יותר של מים מחד, כך הם ייהנו ממי הגשמים וישתו לרוויה. וכאלו הזקוקים לפחות שעות אור לצורך גידולם. ניתן לבחור בכרוב, לפת, בצל שורש ועוד.

בחירה בצמח המתאים והנכון יעשה את הגידול לאפשרי ולמוצלח, ואתם תוכלו ליהנות מתבלינים ביתיים טריים!!

SELECTED
© 2018 כל הזכויות שמורות לפרחי לילך - זרי פרחים