התאמת זר הכלה לטבע שבחוץ

חזרה למאמרים
התאמת זר הכלה לטבע שבחוץ

זר כלה הוא אחד הסמלים הרומנטיים של החתונה, ולא בכדי. את הזר הזה נוהגת הכלה לשאת בטקס החופה המרגש, כשהוא מקבל מקום של כבוד גם בצילומי החוץ שלפני החתונה. כמיטב המסורת של הסרטים ההוליוודיים, בחלק מהמקרים הכלה משליכה בתום הטקס את הזר, כשהרווקה שתופסת אותו אמורה לפי האמונה לזכות במזל טוב במישור הזוגי בעקבות התפיסה.

בחירה של זר כלה אינה מובנת מאליה, כאשר צריך להתאים אותו ללא מעט דברים. במקרה בו עורכים חתונה בטבע, רצוי מאד ליצור את ההתאמה בין הזר לבין הטבע שמקיף אותו.

כך יוצרים את ההתאמה המתבקשת

התאמת זר הכלה לטבע הנמצא במקום האירוע, כמו במקרה של חתונה בטבע, היא מעט מורכבת יותר מאשר במצבים אחרים (אליהם נתייחס בהמשך המאמר). זאת על רקע העובדה שרצוי שהזר יעלה בקנה אחד עם הסביבה החיצונית המקיפה אותו, בדרך כלל במעמד החופה המרגש. ניתן ולעיתים אף מומלץ ליצור התאמה מסוימת בגוון או בסגנון בין הזר לבין הקישוטים של החופה, או אפילו של הצמחייה המאפיינת את חיק הטבע. אם הטבע עדין, גם הזר יכול להיות כזה. לעומת זאת, כאשר האווירה היא "פראית" יותר, אפשר לבחור בזר עמוס יותר וצבעוני יותר.

הכל מתחיל ונגמר בעיצוב

חשוב לשים לב שמקומות שונים לעריכת אירועים בטבע מציעים גמישות מסוימת בעיצוב שלהם, לצד נתוני הפתיחה שנוטים להיות מרשימים מאד. גם אם אי אפשר לשתול פרחים במיוחד לכבוד האירוע, לדוגמא, כן ניתן להוסיף אלמנטים של עיצוב (פרחים המפוזרים בשביל לחופה), להחליט מה התאורה, למקם נרות במקומות שונים ועוד. המשמעות היא שאפשר פשוט להתאים את המתחם לרצונות של הזוג המאושר, ובהמשך לכך גם ליצור התאמה של הזר אליהם. לדוגמא, הזוג יכול לבחור בקו עדין בכל ההחלטות העיצוביות, שיבוא לידי ביטוי הן בעיצוב מקום האירוע והן בזר עצמו.

לא רק הטבע

מעבר לאתגר שבמציאת ההתאמה בין הזר לבין הסביבה הפסטורלית הנמצאת סביבו, ברור שחייבת להיות הלימה בינו לבין המראה של הכלה. מומחים לעיצוב וליצירת זרי כלה יעשו זאת פעמים רבות תוך שהם מכניסים לתמונה את ההופעה של הכלה, למשל מבחינת מאפייני השמלה, האיפור הנבחר, התסרוקת וכן הלאה. המטרה היא להביא לכך שהזר יהיה המתאים ביותר לכלה, וכזה שיעמוד בקנה אחד עם הטעם האישי ועם ההעדפות שלו.

זו לא תורה מסיני – לפעמים פשוט הולכים לפי התחושות ומבצעים יופי של התאמה – אבל זו עדיין משימה שמומלץ להקדיש לה מחשבה או אפילו להיעזר לשם ההגשמה שלה במומחים.

 

SELECTED
© 2018 כל הזכויות שמורות לפרחי לילך - זרי פרחים